Pastrimi i parave/ Koka: Bandat kriminale e kanë imunitetin në xhep prej Ramës

  Shikime 1,924

RTV Ora
Gazetari Bledian Koka, ka komentuar raportin që u publikua ditën e sotme, ku thuhej se sektori i ndërtimit në Shqipëri është kthyer në një lavatriçe për pastrimin e parave të pista.

I ftuar në edicionin e lajmeve të RTV ORA, me gazetaren Beti Njuma, Koka shprehet se raporti është një këmbanë alarmi teksa shton se pastrimi i parave bëhet në ndërtim ku pikë kryesore është Tirana dhe në turizëm, kryesisht në Vlorë.

"Raporti është vazhdimi i asaj që e kemi diskutuar dy ose tre muaj më parë kur patëm në dorë përgjimet e Ndraghetës, ku mësuam se këta individë kishin shkuar deri tek zyrat e Kryebashkiakut Eron Veliaj, ku kishin në plan por 180 milion euro.

I vetmi informacion që kemi për drejtësinë shqiptare është se nuk e dimë se çfarë po bëhet, kemi të bëjmë me një drejtësi që nuk jep përgjigje për asnjë lloj shqetësimi që ka të bëjë me funksionimin e shtetit ligjor. Raporti është një këmbanë alarmi për atë se çfarë po ndodh në Shqipëri.

Dy janë sektorët që pastrohen paratë në Shqipëri, ndërtimi dhe fokusi është te Tirana dhe turizmi ku pika kryesore është Vlora, bashkuar edhe me Elbasanin. Si ata që ndërtojnë si ata që blejnë janë i njëjti pellg, sepse çështja e pastrimit të parave nuk është vetëm blerja e apartamenteve, por fillon që blihet toka dhe më pas fillojnë ndërtimet. Është një mekanizëm i madh në shërbim të parasë së pisët që këtu funksionon pas asnjë lloj teklifi."


Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/vendi/pastrimi...

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on ALclone Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on ALclone Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Komente
Rita Muco
Rita Muco Muaj më parë
Blendi gjithmon thua te verteten Po nuk u jepet fund vjedhjeve te votave, kurr ska per tu Annie but dhe cdo gje esht ne kurriz popullit
Castriot1
Castriot1 Muaj më parë
Zoti Koka Gazetar i Shkelqyer. Betty Njuma Diva.
Lupo 89
Lupo 89 Muaj më parë
Po dihet qe kane imunitet nga rama, se ky nje byth vend eshte dhe nuk mund te mos di gje shteti. Keta kane patronazhista per popullin e lere pastaj per krimin.
Gati Qameti
Gati Qameti Muaj më parë
Ec re dreq mos na bej derrderr se mund te ishe kryeminister. Po ti sbere fushate.. u stepe ne fund dhe ja le ne tavoline fitoren rames..turp se llapallapa e dime mire te gjithe cpo thua.
FINEM x SOLO - KPT 2 (prod. ARLENN)
3:57
2TON - AKTORE
2:38
2TONoffical
Shikime 6 mln
Oh no Oh no Oh no no no 😂 #shorts
0:18
Oko: Rušenje crkve, uživo
28:29
RTS Oko - Zvanični kanal
Shikime 587 mijë
Novak Djokovic challenges John McEnroe to a match! | US Open 2009
6:27
UFC 263 Free Fight: Nate Diaz vs Anthony Pettis
17:41
UFC - Ultimate Fighting Championship
Shikime 2 mln
Free Fight: Khabib Nurmagomedov vs Justin Gaethje
11:55
UFC - Ultimate Fighting Championship
Shikime 18 mln
FINEM x SOLO - KPT 2 (prod. ARLENN)
3:57
2TON - AKTORE
2:38
2TONoffical
Shikime 6 mln
Oh no Oh no Oh no no no 😂 #shorts
0:18
Stresi x Ish - Out of my mind (Prod. by Ronny)
2:49
StresiOfficial
Shikime 686 mijë
TIKA - QELE
2:49
TIKA
Shikime 2 mln
DULLA - FAKTE (Official Video 4K)
3:32
ArkivaShqip
Shikime 776 mijë