Komente
Maliq Veseli
Maliq Veseli 20 orë më parë
Sipas Tahir Berishes nga fshati Berish ne Drenice,i cili ka thenë se: vorrin e Milosh Kopilit dhe bashkë luftareve te Miloshit i ka prish shkaterrue Historiani serb Milan Cveic me nje çete ushtaresh serb ne kohen e serbis se pare ne mes vitve 1930 dhe 1935 ne mes te vorrit te Miloshit ka qen nje lis i madh i trash Bungu te cilin ushtaret serb e kanë pre dhe gyret e vorreve i kane marre te Miloshit dhe luftareve tjere mbi 25 vorre te shkaterruara nga Milan Cveiq per te humbë gjurmat e shqiptareve pjesemarres ne atë betejë.Tahire Berisha ka thënë se i mbanë mend ato vorre dhe ate Bungë ne varrë te Miloshit.Ne fshatin Kolpiliq sot eshte edhe bunari i Miloshit dhe kemi Kopiliwi i Eperm dhe Kopiliqi i Poshtem. Une personalisht ne vitet 1960 ne fhshatin Gerdofce i kam ngdigjue femrat serbe fushave me gja tue kendue:Milosh Kopiliqe .Arnaut sin kopile. Milosh Kopiliq Birë kopili shqiptar. Shqiptaret duhet te gjurmojn te verteten historike shqiptare. Ne fshatin Koliq ku une jamë i lindur ne Lagjen Peraj gjendet sot themelet e nje kishe (kisha e te pareve tan)Kishs e Koles thuhet se gjate luftes se kosoves Kataliket shhqiptsr te Prishtines ksn hikur dhe jane strehue ne kishë te Koliqit ne mesin e tyre ishin edhe familja e Pjeter Bogdanit dhe familja e te pareve te Jashar Pashes e cila familje kishte shume prona dhe pranuan islamin per te mujt me i mbajt previlegjet e ne mes ture eshte Jashar Pasha i cili ndertoi nje Xhami ne Prishtinë si dhej besnikrie ndaj osmanlive.Eshte sot ajo Xhami dhe quhet Xhamia e Pashes e kombinueme me dru dhe gur. Ne fshatin Koliq lagjeja Peraj jame gjurmet e te pareve tanë Arbror gjegjesisht Dardan. Koliqi ka tri lagje me emra krishter djemt e Koles.Ladjeja Podaj djali i madh i koles lagjeja Bi caj fjali i dytë dhe lagjeja Peraj djali i vogel. koliqet e Stublles Koliqet e Shkodres si Ernest Koliqi dhe kardinali Koliwi vinë nga ky fshat Koliqi.Sot Koliqi jan Mysliman po gjurmet Katoloke apo ortodokse jane aty. Flasin toponimet dhe kujtesa e jonë. Tu Kisha Livadhi i Kishes Prroni i Kishes Mullini i Kishes Zidnet Ara e Kishes apo Ara e gatë etj Vorret e shkieve (tmerrshme vorret e stergjysherve tanë) sot jan mbi shpija tona te Veselajve ne lsgjen Peraj. Kurse ne lagjen Podaj dhe Bicaj ka pas Kapella per ceremoni fetare rituale te vogela. Me 1974 nje profesor Thoma nga UShT pat ardhe ne Koliq dhe ka thane se don me i vizitue trojet e te psreve te tije. Ai dike shumë ngjareje dhe vende te asaj kohe ma mire se vendasit. Marin Memo eja ta bejm nje emision per kete te vertet.Maliq Veseli Koliqi Fushë Kosovë , Dardania nr.226 . Ne Koliq kam pronat e te pareve atje jame le dhe rrit e di çdo pllamb te ati vendi.
Illyrian Albanesi
Illyrian Albanesi 20 orë më parë
Po covidi kete e ka prute kjo esht nje plan...per te prishur familjen jo qe esht virus
Gafur Ramadani
Gafur Ramadani 21 orë më parë
Sent
marinela Baxhallari
marinela Baxhallari 21 orë më parë
Wow
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
🤣👌👌👏👏❤️❤️❤️
Γαρύφαλλα Παρασυρη
Γαρύφαλλα Παρασυρη 21 orë më parë
Bravo cimi ka pas lezet kjo studjo sot nga qe iken injorantat
marinela Baxhallari
marinela Baxhallari 21 orë më parë
Bravo fatjon bravo
Elvira Dedja
Elvira Dedja 21 orë më parë
Cfare emision putanash o zot. Cfare nivel i ulet i shoqerise shqiptare. Bordello
Taulant Rasimi
Taulant Rasimi 21 orë më parë
Antonela shum kok pith je
geralda T
geralda T 21 orë më parë
E dua shpirtin e lire te Ina Kollcakut🦋 Ajo vajz eshte drite!
Apolonia Fieri
Apolonia Fieri 21 orë më parë
Wtf
Noobie Guy
Noobie Guy 21 orë më parë
Bresher apo bor m?
Illyrian Albanesi
Illyrian Albanesi 21 orë më parë
Kjo esht shej qe njerzit jan prishur
niko k23
niko k23 21 orë më parë
Kjo Shqipja u mbet vejushk e shkreta
Rina Osmani
Rina Osmani 21 orë më parë
Sa e shëmtuar kjo silvi. Apo vetëm un mendoj keshtu?
Hamide Hoxha
Hamide Hoxha 21 orë më parë
Pse e zemroni zotin .nuk di si jua ze goja te shpreheni cmendet moti .zoti din vet Ca' bon.elhamdurila.si jemi shnerru ne Mir qe nuk na hedh gur nga lart .mos i boni kto gabime Sic gabojn gazetaret tan .🙏🖐️
Dona Fusha
Dona Fusha 21 orë më parë
Kjo esht gjete. Bieta 🌟
Moe Farag
Moe Farag 21 orë më parë
Edhe fjaline " mbeta shume e knaqur " duhet ta lexosh nga tel sic ta kan shkruar moj Aristela? Po nuk keni aq tru ne koke sa te pakten ti msoni 2 fjale dhe ti thone sic duhet? Jeni per turp, filloj Perputhen dhe mbaroj dhe nuk arritet te msoni te thoni dicka. Edhe publiku i ka msu kto reklama permenc tani,ju akoma te ura Tares. E na boni moral Europian ,po ikni moj hani nje tas qumesht aty te rriteni nje here.
Sopi Ridvan
Sopi Ridvan 21 orë më parë
Qimi djal real me kem ne took bravoo
Debora
Debora 21 orë më parë
Po riniani ka ikur nga emisioni ?
Prizren Prizren
Prizren Prizren 21 orë më parë
Kjo genjen moj si per mevlanin dhe atdheun qe thoshte urrehen mes veti nuk ka than at dit kur ka qen atdheu se e ka dit qe i thot je te rrejt o mashtruse!
edua Shqiperin
edua Shqiperin 21 orë më parë
Pore ilir meta ku e ka lavateicen e larjes floririt
Farije Iseni
Farije Iseni 21 orë më parë
Vetem Ledejna e Sindi jan vajza me rrespekt kjo antonela flokt e gata e ment e shkurta
Leo Brahimaj
Leo Brahimaj 21 orë më parë
Respekte nga zemra Z.Alfred je shum i saktë. Të ndjek gjithmonë.. të falenderoj shum.
Aliasi Opaj
Aliasi Opaj 21 orë më parë
Hajde Çim therret Antonela! Si ta kuptoj ky i shkreti cilen kerkon ajo ?
mo 207
mo 207 21 orë më parë
Antonela si do qe te jet mduket shum e drejtperdreit me raste .Sindi a e kupton qe je shhum gerrditshme besom ik nga aty se je ber bajat oj e mjer🤮 Atdheu moj sindi e tregoj veten qe o 💩 e nuk beri sen me shum njejt si ti qe je lop🤮
Mand8 Brace
Mand8 Brace 21 orë më parë
Mesojini permendesh reklamen te pakten . Se duket sesa I frekuentoni me verte kto dyqane . Se lat nam dhe dy reklama smesoni dot
Albania Ilirian
Albania Ilirian 21 orë më parë
Njerz fundurrina keta izraelitet.vrromiara .
Unknown Number
Unknown Number 21 orë më parë
E frikshme por shume interesante 🙊Bravo 👍🏻
Endrit Hajrullahu
Endrit Hajrullahu 21 orë më parë
Nuk i duhet ktij emisioni.
Sevi Gaming
Sevi Gaming 21 orë më parë
Ky po imiton Eglent Bici - n apo me duket mua 😅
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
Bello bukur kjo esterno me moto brava Antonela
Musa Azemi
Musa Azemi 21 orë më parë
Njerezit gjithmone argetohen me perralla, bravo Cako. Megjithëse nuk ishte plan i illuminatit apo tjetër sulmi mbi jugosllavine, ishte doemosdoshmeri sepse ishin me milione shqipetare ne tere boten te cilet treguan tmerrin.
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
A dasht me Koh keshtu me patrioti per vendin ton kjo esterno doli bukur edhe ne Kala
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
Emigrimi na Ka ma patrioti e me behet qejfi se jam patriote ❤️🇦🇱❤️
Ylli Maxhari
Ylli Maxhari 21 orë më parë
Or zotri opozita do funksonoj me mir neqoft se eka nje pjes te pushtetit ne dor dhe beet me fort evetmja rrug qe mundet te vije ne pushtet se perkunrazi nuk ka as nje shans tjeter osé te ben zjedhje ne tavolin me leter me vrim mbase mund te ket nai shans hahahaha
FFF Zzz
FFF Zzz 21 orë më parë
Takimi i Antoneles dhe Oles e Cimit kur dalin plakat ne leme qaj neno qaj moj nene
mo 207
mo 207 21 orë më parë
Ola femer fake fake fake pse e zgjedh Cimim masi ke met te murati oj e shkret qka o kjo ? Shum met edukuar jan qunat se kto stervilet 🤮🤮🤮🤮🤮
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
Bukur ky ktu vendi Jon esht bukur 🤩📸🎥❤️🇦🇱❤️🇦🇱☀️❤️🌟🌈☀️
Andis Rrushi
Andis Rrushi 21 orë më parë
Ej po pse doli ai babi vet tu bo gam gam po ky u paska ra ne qaf e knej tu bo sikur eshte viktima Ska ber mir
Ermelinda Shpati
Ermelinda Shpati 21 orë më parë
Antonela e para viktim e Atdheut je ti sa per dieni
Izet Morinaj
Izet Morinaj 21 orë më parë
😂😂😂👑🇽🇰🇦🇱
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
🚗e vjeter por e lezeqem mu me pelqej
Arsim Drmaku
Arsim Drmaku 21 orë më parë
Marre Marre, po ju jeni këngëtare dhe kjo kritik kundër ni POPULLI IZRAELIT, që LOBI IZRAELIT dhe ai SHQIPETARË në AMERIK filluan së bashku të punojn pa nderpre për shpetimin e SHQIPËTAREVE nga rezhimi i Millosheviqit, Duke fillua prej Tom Lantos, joe DIOGUARDI, James Baker, Eliot Engel, Dana Rohrabacher, James Rubin, Richard Holbrooke,Madelaine ALBRIGHT, e shumë e shumë të tjer, mos të ishin keta ndoshta kish kënduar ne Kosovë ,,Dushku i dhive e bari i dheneve, LIPA S'KA PAS NEVOJ ME MBROJT NJË POPULL QÊ SIMPATISON ME SERB, ASHTU EDHE IRANI ME RUS, MERRU ME MUZIK KIE NJË EMER TE MADH DHE BESOM ARABET OSE PALASTINEZET NUK TË NDIGJOJEN, SA TE NDEGJOJN AMERIKA, IZRAELI, EVROPA ETJ ETJ, 🇺🇸🇬🇧🇦🇱🇮🇱🇽🇰 Kalo mirë..........edhe mos vono shko mbaje nje koncert ne palastin, ndoshta pefundon si kan ata tradit me te myt me Gur....
Rex Satanas
Rex Satanas 21 orë më parë
Faleminderit vllezer ne dite te veshtira duken miqt
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
Brava djali dashur
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
😂👏👏vajza
Adrian Berisha
Adrian Berisha 21 orë më parë
ZOTI MITAT HAVARI FOLI ME NJE EMISION PER RENDIN DHE KRIMIN KISHTE SHUME TE DREJTE DHE E FALENDEROJ SHUME ISH DREJTORIN E POLICISE RRESPEKTE PER EMISIONIN
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
Bukur kjo esterno ne🚗
Nizafet Bajrami
Nizafet Bajrami 21 orë më parë
Bravo VOTONI ju Raman ehj Shqiptar
Amanda Merlo
Amanda Merlo 21 orë më parë
Sa qenkan shtuar arabët në Shqipëri.
LOREDANA LIFESTYLE3
LOREDANA LIFESTYLE3 21 orë më parë
Hajde Juli hajde
Aldo Shehi
Aldo Shehi 21 orë më parë
Bravo. Zoti. Spahiu. Vazhdo I. Si gjithmon. Te. Jepni. Opinione. Perfette dhe. Intellettuale. Bravo. Eshte e nevojshme. Dhe. Vlen per. Te. Gjith. Bravo
Monda Delija Pjetri
Monda Delija Pjetri 21 orë më parë
😂👌👏👏djalosh
Evangjeli Hajro
Evangjeli Hajro 21 orë më parë
Me vjen keq per geljanin qe hyri ne goje te ujkur sara ka kaluar shum e esht mesuar me kto lloj gjerash
E Kurti
E Kurti 21 orë më parë
Keshtu thote Zoti :"Çfare kane gjetur tè padrejte tek une eterit tuaj per t'u larguar nga unè, per tè shkuar pas kotesise dhe per t'u bèrè ata vetè kotesi? "Habituni, o qiej, me ketè; lebetituni dhe deshperohuni shume "-thote Zoti. "Sepse populli im ka kryer dy tè keqija: mè ka braktisur mua, burimin e ujit qè rrjedh, per tè hapur sterna, sterna tè prishura, qè nuk mbajne uje. Bibla, Jeremia 2:5,12,13 Krishti e bekoftë vendin kudo që valvitet flamuri i Kastriotëve
andi reibon
andi reibon 21 orë më parë
Na hapet barkun me këto mjekra e duke u falur ne byth përpjetë si arabe të fëlliqur.
Nimet Beqo
Nimet Beqo 21 orë më parë
Ncncncncncncncmcncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncncnc
Adrian Berisha
Adrian Berisha 21 orë më parë
SHTETI ESHTE FAJTOR TE VESH LIGHJIN ME VDEKJE O NJEREZ KUSH VRET VRITENI DIRREKTE NJE E DYTA KUSH KAPET ME ARME PA LEJE BURGE PER JETE DHE ME DETYRIM TE PUNOJE NE BURGE KETA QE MERREN ME PROSTITUCION BURGE
Eli
Eli 21 orë më parë
Ti e krahasove me lopen mi Antonela. Dhe per balonin i the.
Seda Qataj
Seda Qataj 21 orë më parë
Mir ja bere bora
Brisi Bejaj
Brisi Bejaj 21 orë më parë
Super ❤❤❤
Shendrit Ilazi
Shendrit Ilazi 21 orë më parë
o sindi ske vend aty po dil me se je ber bajat met vertet
Filan Fisteku
Filan Fisteku 21 orë më parë
Sindi eshte vajza me IDIOTE qe me kan pare syte.
Ramazan gazidede
Ramazan gazidede 21 orë më parë
Këta 30 vjetë ligji ka funksjonu vetëm pët qytetarin ndërsa për politikanë nuk ka pas ligjë
Nazmi Beno
Nazmi Beno 21 orë më parë
.......akoma I ben gojore Rames ky qorri. ...?
Seli Seli
Seli Seli 21 orë më parë
SINDI JE MA E MIRA VETEM SI DEMASKON KTO 3 PLAKUSHET SHPIRTKEQETANI OLA RRUGSHE
ilirjan naçi
ilirjan naçi 21 orë më parë
Po prandaj këta te PD s duan me çdo çmim të marin pushtetin ,duan të kenë imunitetin politik për arsye se i kap drejtësia dhe duan te mbrojnë pasuritë qe kanë bërë.
Mario Reno
Mario Reno 21 orë më parë
Kjo është një vrasje e lejuar dhe e garantuar nga nga struktura të larta të shtetit prandaj kjo vrasje nuk ka për tu sbardhur kurrë.
Rose's and Violets
Rose's and Violets 21 orë më parë
Me fal po Ola cope mishi fare ne argument
Seli Seli
Seli Seli 21 orë më parë
ANTONELA E OFENDON.VESI KA DAL ME BLERIMIN
Mitsos Mitsi
Mitsos Mitsi 21 orë më parë
nje mbulohet si iraniane nje si irakiene nje si ne Jemen nje si ne arabi ndersa te mbulohet me veshje tradicionale shqiptare nuk i quhet mbulimi epo kjo esht qellim nuk ka te bej fare fare me mbulesen .
Kei Kei
Kei Kei 21 orë më parë
Bjeta e zgjuar ,e embel ,e bukur ,e thjeshte ,si diten e pare .Je nje mrekulli e kompletuar .
Benarda Kanto
Benarda Kanto 22 orë më parë
Sindi eshte vajza me e mir aty ❤
Benarda Kanto
Benarda Kanto 22 orë më parë
Moj injorante Antonela te plasi ty per aristelen moj tre shtriga nuk shikoje sjelljen tuaj si harbute silleni nuk shikni ofendimet tuaja juve moj..antonelen e la atdhdu si mut dhe sdi car te thot tashi 😠
Nevrus Korreshi
Nevrus Korreshi 22 orë më parë
Eshte pasuri e popullit qe ja srkuestroj enveri 45 vite punoj shqiperija te gjithe pasurine e moren politikane e te gjitha ngjyrave kur do vij ora e drejtesise per keta kriminel na e pine gjakun te gjithe me pasuri perrallore te gjithe me banka private deri tek ma i i fundit politikan e krye bashkjak pasi ven miljonat e sigurojn jeten ne amerike e gjetke sic ka ndodhur
Fatmir Oka
Fatmir Oka 22 orë më parë
O legen nuk kanë ne xhep absurdin po kishin leternjoftimer e qytetarëve o kelysh komunisti
Gezim Malko
Gezim Malko 22 orë më parë
Bejeni këtë të shkret emisioni në një pjes,se ne që ju shohim ditë më mbrapa nuk ju gjejmë dot pjesët që t'ju ndjekim plotësisht. Flm.
UÇK-JA E DUKAGJIN-IT
UÇK-JA E DUKAGJIN-IT 22 orë më parë
Kur lun me zjarr do digjesh .kan thon te moqmiy
Benarda Kanto
Benarda Kanto 22 orë më parë
Djale qyrash ..mir e ka Antonela kte qyrashin se e terheq per hunde ...se kte qyrashin se zgjodhi sindi dhe I eshte ven kundra